Чистка жалюзі

Чистка жалюзі.

Кожен з вас, напевно, замислювався, як чистити жалюзі. Ми опишемо прості способи очищення.

Чистка вертикальних жалюзів.

Має сенс, коли вартість чистки одного виробу не перевищує вартість заміни ламелі / тканини. Після будь-якого виду чищення ламелей (вертикальні з тканини - складові полотна) буде змиватися спеціальне просочення, тому чим частіше ви будете чистити жалюзі, тим швидше вони будуть забруднюватися.

Безпечним спосіб є дбайлива ручне прання, спочатку зняти тканини з карниза, прибрати важки і ланцюжок - після покласти ламелі згорнуті в рулон в мильний розчин (ні в якому разі не терти щіткою) і залишити так на 15-20 хвилин. Після цього потрібно дати їм просохнути та повісити на місце до повного висихання.

Хімчистка можлива, синтетична тканина чиститься тільки складами на водній основі.


Чистка горизонтальних жалюзів.

Є спеціальні насадки для пилотяга, призначені для чищення як вертикальних, так і горизонтальних систем в тому числі Венус - для ПВХ вікон. Насадка, одягається на трубу пилотяга, має спеціальні пальчики для чищення. Це як раз один з трудомістких варіантів. У домашніх умовах горизонтальні ламелі можна почистити чистою ганчіркою, мікрофіброю, попередньо змочивши його в розчині оцту - для особливо сильних забруднень. Мийка спеціальними щипцями, обтягнуту мікрофіброю тканину слід зволожити й обхопивши планку вони миють відразу з двох сторін.

Карниз виробляють з алюмінію, тому догляд за ним такий саме.

Пластикові горизонтальні.

Вологе протирання, відмити розчином рідкого мила без відбілювачів з нейтральним рівнем pH - помити серветкою мікрофіброю або простий губкою.


Дерев'яні горизонтальні жалюзі.

Лаковані ламели, це делікатний матеріал, вимогливий до якості догляду. Їх не варто мити або мочити, пил прибирати пилотяг з м'якою насадкою, сухою губкою або засобами для догляду за меблями. Проточною водою - категорично не рекомендується - вода може викликати деформацію, розтріскується і викривлення дерева. Відповідно, не рекомендується установка в приміщеннях з вмістом вологи (басейни, лазні, сауни, санвузли та ін.).


Плісе.

Через своєї конструкції (стільникова система) найскладніша в очищення, однак і не сама мазка завдяки тканинам з захисним просоченням. Найкраще пройти порохотягом на низьких оборотах з м'якою насадкою, або протерти проблемні місця вологою серветкою злегка змоченою водою.


У разі значних забруднень - плісе перуть, якщо конструкцію є можливість зняти.

1. У ванну налийте воду з розчином мила (або прального порошку), профіль - від'єднайте.

2. Зберіть / складіть штору, тканину замочувати не менше 15 хвилин, без застосування губок, щіток та ін.

3. Потім дістаньте і розкрийте штору, акуратно прополощіть.

4. Складіть складки, розгладьте, витягніть з води - очищення завершена.

5. Промийте під душем з невеликим тиском, притримуючи за край і відкриваючи під водяним струменем.

Зверніть увагу: штори-плісе слід сушити в складеному стані.

6. Полотно повертають на кріплення і залишають на 12+ годин. Не слід їх відкривати (щоб уникнути деформації).Оскільки складки можуть злипнутися, не забувайте за цим стежити.

Штори-плісе не слід прасувати!


Рулонні штори.

Рулонну штору можна чистити м'якою губкою із застосуванням РН-5,5 порошку, але не терти. Потім змити порошок чистою водою і сушити в розгорнутому вигляді. Якщо на тканині з'явилася пляма, можна використовувати засіб для виведення плям на натуральній основі (не використовуйте розчинники!). Але краще скористатися хімчисткою, щоб уникнути псування полотна тканини.

Якщо тканини виготовлені з 100% поліестеру, то їх можна прати в пральній машині в режимі "ніжною" програми, також можна прати та вручну, додаткового прання не потрібно. При ручному пранні не слід стискати й перегинати тканину, щоб не залишилися м'яті місця. Тканини з 100% поліестеру треба сушити в розправленому вигляді, це важливо для зовнішнього вигляду після закінчення прання. Правильно випрана і висушена тканина, матиме практично первинний вигляд! Також не потрібно довго гладити (дивіться згідно з режимами праски).

Слід пам'ятати, що волога чистка може назавжди пошкодити полотно - через що вона може деформуватися або втратити свої захисні пиловідштовхуючі властивості.


Загальні рекомендації для всіх типів жалюзі

- Будь-якими способами уникайте механічних деформацій, перегини тканини - проколи, ломка, порізи.

- Бережний методи чищення від пилу: порохотяг з м'якою насадкою

- Невеликі цятки можна прибрати простим гумкою.

- Механічна частина карнизів, іноді вимагає використання силіконового мастила.


У разі неможливості очищення або наявності значних пошкоджень - полотно тканини завжди можна замінити.

05.05.2016